preloader
Przejdź do głównej treści

Strona internetowa typu One-Page

Strona typu One-Page

Czy strona one page to dobra metoda?

Internauci są znużeni jeżeli strony internetowe nie są niedostosowane do ich urządzeń. Błędnie ładujące się multimedia i treść są odrzucające. Oczekujemy, że witryny będą łatwe i przyjemne w obsłudze. Powinniśmy zatem aktualizować nasze strony www, żeby były bardziej intuicyjne oraz czytelne. One page website zaczynają być coraz częściej wykorzystywane przez inwestorów jako strona firmowa. Mogą być też doskonałą techniką walki mniejszych firm o pozycję w Google oraz o pozyskiwanie nowych klientów.

Czym właściwie jest one page website?

Strona www tego typu jest zbudowana na wyłącznie jednej karcie. Dzieli się na segmenty i nie składa się z wielu podstron. Jeżeli użytkownik chcę znaleźć interesujący go materiał, wystarczy, że kliknie w spis treści. Po wykonaniu tego kroku następuje przekierowanie użytkownika do interesujących go treści.

Na samym końcu naszej strony one page najczęściej znajdują się dane kontaktowe firmy. Możemy zjechać kursorem na sam dół strony lub w menu poszukać odpowiedniej zakładki.

Cały mechanizm można porównać do najprostszej w użytkowaniu strony głównej, gdzie znajdują się poszczególne zakładki i odpowiadające do nich podstrony.

zgłoś pustostan one-page

Zgłoś Pustostan – Nasza realizacja typu one-page

Kto używa one page website?

Strony te zostały stworzone z myślą o urządzeniach mobilnych. W końcu istnieje pewne ograniczenie, gdy poruszasz się po tradycyjnej witrynie. Osoby korzystające ze smartfona mają ułatwione zadanie, gdy mogą zjechać na sam dół strony i odszukać to co jest potrzebne.

Różni specjaliści inaczej postrzegają sprawy związane z one page website, a mianowicie – czy powinna być stroną firmową? Dlaczego dochodzi do sporów? Prawdę mówiąc dzieje się tak ponieważ wiele zależy od funkcji jakie powinna spełnić witryna. One page website sprawdza się w przypadku stron firmowych, które mają służyć jako wizytówki danego przedsiębiorstwa. Ogrom informacji czy rozbudowana strona nie sprawdzą się najlepiej przy małej ilości tekstu. Przekazanie najważniejszego na one page website będzie najbardziej skuteczne.

Pozycjonowanie strony typu one page:

  • zwróć uwagę na building

Jest to ważny czynnik, który znacząco wpłynie na pozycjonowanie. Powinieneś nadać każdej twojej sekcji indywidualne adresy URL. Dzięki temu użytkownik, który trafi na jeden z linków odnajdzie również całą stronę firmową. Link building przydaje się przez ograniczoną możliwość optymalizacji one page website. Linkowanie korzystnie wpływa na ruch w stronach tego typu.

  • postaw na jakość treści

Przemyśl czy twoja strona jest przyjemna w odbiorze dla innych użytkowników. Jak postrzegać ją będzie osoba z zewnątrz. One page website powinno się zapełniać ciekawymi treściami. Takimi, które sprawią, że wszyscy z chęcią ponownie wrócą do naszej witryny. Pamiętaj, że istnieje wiele stron, które również mają do zaoferowania coś wyjątkowego. Wszyscy chcą przyciągnąć naszego odbiorcę, więc cały czas powinno się pracować nad witryną, tak by wysoka jakość zawartości została wychwycona nie tylko przez użytkowników, ale także przez algorytmy Google.

  • zainteresuj się słowami kluczowymi

Miej na uwadze, że twoja strona jest ograniczona przestrzenią. Nie można w nią wpleść tysiąca słów kluczowych i ogromnie długiej treści. Dlatego działaj z rozmysłem, tak aby były jak najbardziej adekwatne do prowadzonych przez ciebie działań. Możesz korzystać z narzędzi analitycznych, które pozwolą ci ocenić potencjał słów kluczowych dla twojej branży.

  • analizuj wyniki strony

Strona one page może niekoniecznie jest dla ciebie. Analizuj i wyciągaj wnioski. W niektórych przypadkach ruch okaże się większy na tradycyjnych witrynach.

  • dziel i zarządzaj treścią w sekcjach

Dziel treść tematycznie. Nie dopuść by chaos wdarł się na twoją witrynę www. Użytkownicy staną się stałymi bywalcami na twojej witrynie jeżeli odpowiednio ją wygospodarujesz. Stosuj także anchor text’y, które przeniosą internautę do poszczególnych kategorii na twojej stronie. Stwórz menu, które w intuicyjny sposób pozwoli poruszać się po twojej witrynie.

Kiedy używać stron typu one page?

Jeżeli posiadasz stronę, która ma tylko kilka podstron to nie musisz się męczyć z tradycyjnymi witrynami. Wykorzystaj one page website, łącząc wszystko na jednej podstronie. Dzięki temu stworzysz nowoczesny wygląd i sprawisz, że strona będzie wydawała się napełniona większą ilością tekstu.

Strona one page jest również świetnym rozwiązaniem jeżeli sprzedajesz tylko jeden produkt. Pojedyncza strona wydaję się znacznie lepszą perspektywą. Po co męczyć się z wieloma podstronami, skoro w grę wchodzi tylko jeden produkt lub usługa.

Przy projektowaniu pamiętaj o:

  • prostocie
  • linkach nawigacyjnych
  • podzieleniu treść na części
  • wyróżnieniu tła

Pojedyncze strony internetowe są świetną metodą dla wielu różnych rodzajów witryn. Strony one page nie są najważniejsze w designie małych stron, ale za to są warte rozważenia przy nowych projektach.