preloader
Przejdź do głównej treści

Naszło nas na wspomnienia z Szczecińskiej Ligi Twardzieli (SLT3) – Relacja

slt3

Jak było? Tak, że lepiej chyba nie mogło. Dopisało wszystko – kibice, emocje, świetny nastrój i sportowy duch. Pewnie jeszcze nie rozumiecie o czym mowa. No to wyjaśnimy, chodzi o Trzecią Edycję Szczecińskiej Ligi Twardzieli zorganizowaną przez Jatubaht Szczecin Muay Thai.

slt1

General Informatics jako firma wykonująca oficjalną stronę internetową Szczecińskiej Ligi twardzieli (slt.szczecin.pl) mieliśmy zaszczyt być oficjalnym sponsorem wydarzenia.

Żeby zjawić się gdziekolwiek w ostatni dzień weekendu przed godziną 12 trzeba być sportowcem, albo przynajmniej prowadzić w miarę higieniczny tryb życia, w przeciwnym razie nie da się być na „Sportowym Dzikim Zachodzie” na czas (jak niektórzy). W tamtą niedzielę nie było wiadomo ilu osobom się uda, ale na tych którzy potrafili docenić spędzanie niedzieli w sportowym klimacie czekali młodzi zawodnicy kick-boxingu i muay thai. Walki rozpoczęły się w samo południe. Między chwilami zmagań dostarczających naprawdę silnych emocji wodzirej całej imprezy przypominał, że hasło trzeciej edycji SLT brzmi „Bądź twardzielem nie siadaj za kółkiem po kielichu”.

slt2

W tym samym czasie przedstawiciele sponsorów spotkania wręczali nagrody zawodnikom i musimy skromnie wspomnieć, że byliśmy wśród nich dzięki czemu mogliśmy zrobić sobie kilka zdjęć z naprawdę solidnymi fighterami. Mylilibyście się jednak sądząc że Szczecińska Liga Twardzieli nie oferowała niczego poza walkami i napomnieniami by nie stwarzać zagrożenia na drodze słabością do alkoholu.

slt4

Po trzeciej walce uczestnicy spotkania mieli okazję podziwiać pokaz karate zorganizowany przez TKKF „Orkan” (który, wkrótce obchodzi 60-lecie). Po zakończeniu szóstej walki znalazł się czas na specyficzny pokaz zmagań sumo, natomiast przed 12 walką na ringu pojawili się przedstawiciele Centrum Capoeira Szczecin by zademonstrować swoje umiejętności.

slt5

Jak należało się spodziewać największe emocje wzbudziła ostatnia czyli dwunasta walka pomiędzy Tomaszem Nesterukiem WZMT Black Bird Piła, a Konradem Szymańskim z Jatubaht Szczecin. Po dogrywce czyli czwartej rundzie zarządzonej przez sędziów z powodu idealnego remisu, zwyciężył przedstawiciel gospodarzy Konrad Szymański. Po zakończeniu walk w wyniku głosowania wyłoniono najlepszego zawodnika SLT3, okazał się nim Oskar Szczepaniak. Szczecińska Liga Twardzieli zakończyła się o 16:00.

Do zobaczenia na kolejnej edycji SLT4, która odbędzie się 3 Czerwca 2017!

Więcej informacji na stronie: http://slt.szczecin.pl

harry

Autor reportażu: DominikHarryPyrzyna