preloader
Przejdź do głównej treści

Dlaczego sugerujemy platformę WordPress?

platforma Wordpress

Pierwsza wersja WordPressa powstała w 2003 roku zapewne nawet sami twórcy nie przypuszczali, że w przyszłości będzie tak bardzo zaawansowany. Ponad dwadzieścia procent współczesnych stron internetowych bazuje właśnie na tym systemie zarządzania i nie mamy co się dziwić aż takiej popularności kiedy sięgnęły po niego znane marki między innymi Vouge, Bata, Renault czy Toyota.

Obecnie WordPress to nie jest wyłącznie platforma do prowadzenie bloga.

A teraz kilka uzasadnień dlaczego warto korzystać właśnie z tej platformy:

Jest to aplikacja Open Source, która została opracowana przez ludzi pragnących rozwijać swoje pasje jakimi jest pisanie aplikacji dla społeczności, pracuje nad nim setki ludzi abyśmy mieli wybór między WordPress a komercyjną platformą. Wolność aplikacji polega na tym, że jest analizowana i poprawiana przez użytkowników, że możemy ją ściągnąć i korzystać z niej tak jak nam odpowiada a dostępność kodu źródłowego pozwala w każdej chwili skontrolować co siedzi „pod maską”.

Projekt strony www Simotion

Przykład postawionej przez nas strony na platformie WordPress – Irlandzka firma Simotion.ie, która osiąga bardzo wysokie pozycje w wyszukiwarkach.

Bezpieczeństwo to bardzo istotny wyznacznik przy wyborze CMSa. Otwarte źródła pozwalają wszystkim na kontrolowanie, na przyglądanie się pracy twórców i dzięki temu wszystkie pomyłki i uchybienia są błyskawicznie wychwytywane i poprawiane. Wszystkie aktualizacje WordPress zawierają poprawki bezpieczeństwa jednak nigdy nie należy zapominać, że wszystkie strony nawet te należące do banków muszą zastosować podstawowe środki bezpieczeństwa.

Aby nauczyć się podstaw WordPress wystarczy zaledwie piętnaście minut już po tak krótkim czasie będziesz gotowy by poprowadzić swojego bloga. Gdybyś jednak chciał poszerzyć swoja wiedzę nie będzie z tym najmniejszego problemu w internecie znajdziesz poradniki, kursy i podpowiedzi nawet te bardziej zaawansowane np. jak tworzyć własne wtyczki . Społeczność korzystająca z tego systemu zarządzania nigdy nie pozostawi Twoich pytań beż odpowiedzi.

Strona www Centrum Edukacyjne

Kolejna nasza realizacja postawiona na platformie WordPress dla Centrum Edukacyjnego w Szczecinie.

Obecnie to wynik wyszukiwania decyduje ilu klientów czy czytelników odwiedzi Twoją stronę. Pozycjonowanie jest bardzo istotne, ten aspekt został również dopilnowany przez programistów, bo już standardowa instalacja WordPress sprawi, ze twoja strona zostanie uznawana przez algorytm Google. Jeżeli uznasz, że to zbyt mało masz jeszcze do dyspozycji darmowe wtyczki odpowiadające za pozycjonowanie. Google ceni WordPressa.

Komercja to łatwy sposób od WordPress. Niezależnie od tego czy zamierzasz zarabiać na reklamach, prowadzić bloga czy otwierasz sklep to wybór WordPress jest strzałem w dziesiątkę. Darmowa wtyczka WooCommerce na, której pracuje co trzeci sklep internetowy jest do Twojej dyspozycji. Od społeczności dostaniesz za darmo wszystko co jest Ci potrzebne.